בתערוכה "שדות ראיה" מוצגות עבודותיה של ורדי כהנא בשיתוף עמותת "עין מציון" המתארת את עבודתם של רופאים מתנדבים המבצעים ניתוחי עיניים במדינות עולם שלישי.התערוכה מוצגת כאות הוקרה לפעילות ההומינטרית של צוות מחלקת עיניים שלוקח חלק פעיל במשלחות אלו.

"שדה ראיה" הוא מושג השגור בפי רופאי עיניים וצלמים ומתאר את תחום השטח הנראה מנקודת מבט מסוימת. כושר הראיה שלנו אינו אחיד לאורך כל שדה הראיה וכך גם תפישת הצבעים ויכולת ההפרדה של צורה ותנועה. ברפואה, כמו גם בצילום, שדה הראיה משתנה בהתאם לטיב העדשה המחוברת אל גלגל העין או אל גוף המצלמה.

בעולם השלישי, הקטרקט הוא הגורם השכיח ביותר לעיוורון. עכירות העדשה מונעת את חדירת קרני האור אל תוך גלגל העין, וגורמת לחסימת הראיה. בצילום, שלא כמו ברפואת העיניים, העדשות צלולות, והבחירה של שדה הראיה בידינו. האם למקד את המבט בזווית צרה ומצומצמת או שמא לפתוח, להרחיב את האופק, ולחדד את עומק שדה הראיה וההבנה.

בנופים היפים בעולם, בשדות האורז האין סופיים של צפון ויאטנם, במרחבי הביצות בדלתא של מיאנמר ובשטחי המרעה המוריקים בצפון אתיופיה, חיים המוני אנשים בעוני מנוול שמכה בהם מחלות ונכויות . רבים מהם הגיעו אל חדרי הניתוח הניידים ונשכבו על שולחן הניתוחים  כשהבוץ עדיין דבק בכפות רגליהם.

ילדה-אישה עיוורת מכפר נידח, קטרקט מולד בשתי עיניה, חיה שלושים שנה בעלטה שהוסרה ממנה בניתוח שארך שלושים דקות... נערה בת עשרה שעפעף צונח חסם את ראייתה והטיל מום בפניה היפים, זכתה, אחרי הליך ניתוחי קצר, להמשיך את חייה כשאר בני גילה. ילדה שגידול ענק דוחף את עינה החוצה בעיוות נוראי ומשווה לה מראה של "איש הפיל", הוטסה לארץ לניתוח ארוך ומורכב שבו הוסר הגידול והורכבה עין מלאכותית. אלה, ועוד רבים אחרים, טופלו על ידי הרופאים המתנדבים של "עין מציון". מצלמתי הייתה שם כדי לתעד.

סדרת צילומים זו מנסה להסיר את העכירות מעדשות העיניים שלנו, בני המזל הבריאים שנולדו ב"עולם הנכון". למקד ולחדד את רוחבו ועומקו של שדה הראיה שלנו.

ורדי כהנא כלת פרס סוקולוב ופרס שרת התרבות, היא צלמת המשייטת בין שני עולמות, האמנות והעיתונות. עבודותיה האישיות מוצגות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם, וצילומי הפורטרטים המוזמנים שלה ראו אור בעיתונים המובילים בארץ ובמגזינים וכתבי עת בחו"ל. כהנא הוציאה לאור את הספרים פורטרט ישראלי ומשפחה אחת ועבודותיה נכללות באוספים של מוזיאון ישראל ומוזיאון תל אביב ובאוספים פרטיים בארץ ובחו"ל.