עמותת ידידי המרכז הרפואי זכתה במקום הראשון בקטגוריית המגזר השלישי והרביעי בתחרות האריה השואג מטעם האיגוד הישראלי לדוברות ויחסי ציבור על הקמפיין שעשתה לטיפול בפצועים הסורים בעיתונות הזרה

‏המרכז הרפואי לגליל זכה בפרס היוקרתי של האריה השואג בתחרות שהתקיימה בתיאטרון הקאמרי בתל אביב, זכה המרכז הרפואי בפרס על קמפיין התקשורת של טיפול הצוותים הרפואיים בפצועים המגיעים מסוריה.

איגוד יועצי התקשורת, הדוברות ויחסי הציבור בישראל בו חברים כ-4000 אנשי תקשורת יחסי ציבור ודוברות מהמובילים בישראל, מקיים כמדי שנה את הטקס היוקרתי של פרס האריה השואג שבו מחולקים מגני הוקרה על קמפיינים ארגוניים משמעותיים ב-10 קטגוריות שונות. המרכז הרפואי לגליל הגיש מועמדות לקטגוריה "מגזר שלישי ורביעי" על קמפיין הדוברות וההסברה של הטיפול בפצועים הסורים במרכז הרפואי שפורסם בתקשורת הארצית והעולמית.

חבר השופטים בתחרות בראשות פרופ' יחיאל (חיליק) לימור, החליט לבחור במרכז הרפואי כמנצח בקטגוריה מול קמפיינים ארציים נוספים וציין לשבח את הקמפיין החשוב שהגיע לתודעה הארצית והעולמית. את הפרס בשם המרכז הרפואי קיבל חגי עינב, ראש היחידה לדוברות והסברה, שציין בדבריו כי הפרס שייך לכל אחד ואחת מ-2400 עובדי המרכז הרפואי המסורים: רופאים, צוות סיעוד, צוותי פרא-רפואי ועובדי מינהל ומשק על שנרתמו יחד לטפל ביותר מ-300 פצועים סורים מאז מרס 2013.

שופטי התחרות התרשמו מהעובדה כי הקמפיין התקשורתי הארצי והעולמי נעשה ללא כל סיוע של משרד יחסי ציבור חיצוני אלא התבסס על עבודה מקצועית של גורמי פנים בלבד. בתום ישיבה שהתקיימה לפני כשנה במשרדו של מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל ד"ר מסעד ברהום הוחלט על הקמת צוות הכולל את: חגי עינב, ראש היחידה לדוברות והסברה, שרה פאפרין, דוברת לתקשורת זרה שליוותה את הצוותים מהעולם עם חומרי רקע מקדימים לתחקיר ובעת הסיקור שזכה לפרסום באלפי בכלי תקשורת: ערוצי טלוויזיה, רדיו, אינטרנט ובלוגים סביב העולם. צלע מרכזית וחשובה בהצלחת הקמפיין היתה עמותת ידידי המרכז הרפואי עם המנכ"ל אמיר ירחי, שפעלו לסיוע לפצועים הסורים מעבר למשאבי בית החולים באמצעות תרומות מיועדות שהתקבלו לנושא ויצירת קשר עם גורמים בחו"ל ועם נציגי הצלב האדום הבינ"ל המוצבים באזור.

ד"ר ברהום מנכ"ל המרכז הרפואי: "מדובר בפרס חשוב המהווה הערכה נוספת לעבודת הצוותים כפי שבאה לידי ביטוי בתקשורת הארצית והעולמית ואני רוצה להודות לחגי, אמיר ושרה על עבודה נמרצת במסגרתה הובא הסיפור הטראגי של הפצועים הסורים לכל פינה בעולם. הטיפול בסורים נמשך כל העת ועבורנו זו זכות מקצועית וחובה מוסרית. באותה נשימה אנחנו שמחים להציג את הפנים היפות של מדינת ישראל לעולם".