סביבה

 • גינה טיפולית
  מטרת הפרויקט היא לאפשר למטופלים פעילות באווירה ירוקה וטבעית . הגינה נבנתה בסטנדרט בטיחותי גבוה ומתוך אוריינטציה שיקומית המתחשבת בנגישות המטופלים.
 • גן החלמה במכון האונקולוגי
  גן ההחלמה הוקם על ידי עמותת הידידים בסיוע תרומת מאיר בורקיס, ועד עובדי חברת חשמל מחוז צפון ותורמים נוספים.
 • גן משחקים
  גן המשחקים הוקם על ידי עמותת הידידים ובסיוע תורמים מהארץ ומחו"ל.
 • שיפוץ מתחם הקפיטריה של י.ע.ל.
  מתחם הקפיטריה של י.ע.ל. ממוקם סמוך למכון האונקולוגי ולאגף השיקום ושיפוצו יחל בזמן הקרוב בסיוע התרומה הנדיבה של חברת זוגלובק.
 • תערוכה לזכר בן ברגר ז"ל
  בן היה דמות מרכזית באזורינו, והטביע את חותמו בעסקים, באומנות בפעילות אין סופית למען הקהילה. במשך שנים רבות היה חבר בהנהלת עמותת ידידי המרכז הרפואי והשקיע מזמנו ומרצו בטיפוח המרכז ובשילוב יצירות אומנות. בן השאיר אחריו עשרות יצירות. חלקן נמכרו וההכנסות ממכירתן נתרמו לעמותת הידידים ומאלו שנותרו נבחרו היצירות לתערוכה זו. מיכל אופנהיימר סייעה בהקמת התערוכה .
 • תערוכת אומנות במכון האונקולוגי
  פרויקט האמנות מבטא אמון בכוחה של האמנות ובכוחם של הבאים בשעריה כמטופלים, מלווים או חברי הצוות הרפואי, להפיק השראה מנוכחותה. בבסיס הפרויקט עומדת התפיסה של אמנות כמקדמת החלמה, מאתגרת את הדעת ומעודדת יצירתיות. באמנות וביצירה, יש תקווה מובנית לשינוי, לאיחוי ולצמיחה.
 • תערוכות אומנות מתחלפות
  מסדרון תערוכות מתחלפות במסגרת מאמצי העמותה לייצר ולטפח סביבה מעודדת החלמה במרכז הרפואי.

פעילות העמותה לחודש הקרוב
8.4.2018 שעה 18:00 פתיחת תערוכה אשה אם וילד  באגף הנשים החדש במרכז הרפואי - דימויים של 30 אמניות נהדרות בתחומי יצירה - ציור, פיסול, רישום, צילום ופיסול
16.4.2018 שעה 10:00 תרשיחא, מועדון לקשיש, ד"ר נפאע מוחמד, סגן מנהל היחידה לראומטולוגיה, הרצאה בערבית - התמודדות עם כאבי מפרקים וגב
23.4.2018 שעה 10:00 תרשיחא מועדון לקשיש, מיסון בשארה, אחות אחראית החייאה מיון ילדים, הרצאה  מניעת תאונות בילדים ועזרא ראשונה.
26.4.2018 שעה 19:30 נהריה, מועדון ויצו, פרופ' בלה גרוס מנהל היחידה לנוירולוגיה ,הרצאה - זכרון ושכחה
29.4.2018 שעה 19:00 מעלות, מרכז גאיה, ד"ר זיו פז, מנהל היחידה לראומטולוגיה, הרצאה - התמודדות עם כאבי מפרקים וגב